Profilaktyka antygrypowa

Jak co roku o tej porze – grypa każdego dopaść może…

Jedną spośród skutecznych metod profilaktyki antygrypowej jest wzmożona troska o higienę. Apelujemy do Rodziców, aby bezwzględnie wpajali dzieciom nawyk częstego mycia rąk, szczególnie po powrocie ze szkoły, ze sklepu, z placu zabaw i z każdego innego miejsca będącego skupiskiem wielu osób. Także przed posiłkami, po wyjściu z toalety i w każdym innym przypadku, gdy zaistniała możliwość kontaktu z miejscami i przedmiotami, które potencjalnie mogą być siedliskiem czynników chorobotwórczych.

W naszej Szkole podejmujemy działania o charakterze zapobiegawczym. Wszystkie łazienki są wyposażone w skuteczne środki do mycia i ręczniki jednorazowe. W celu zwalczania zagrożeń zawieszonych w powietrzu w salach dydaktycznych (pyły, gazy, bakterie, wirusy) dysponujemy już świeżo zakupionym sprzętem oczyszczającym. Zorganizowaliśmy też specjalny apel, aby udzielić dzieciom wskazówek dotyczących dbałości o zdrowie w trudnym okresie przedwiośnia i na co dzień w ciągu całego roku.

Działając wspólnie i wielokierunkowo możemy stawić czoła zagrożeniom. Bądźmy czujni i konsekwentni.

apel.jpg (229 KB)