Historyczne Ilkowice

Historyczne Ilkowice

W ostatnich tygodniach ogłoszono wyniki konkursów historycznych, w których brali udział nasi uczniowie. Uczennice klasy VIII – Maria Rzeszutek i Alicja Odbierzychleb zajęły wysokie miejsca w etapie rejonowym konkursu „Polscy żołnierze w obronie wolnego świata 1939-1940”. Organizatorem przedsięwzięcia  było Małopolskie Kuratorium oraz IPN w Krakowie. Zadaniem dziewczyn było napisanie pracy związanej z przewodnim  tematem. Marysia poświęciła uwagę Majorowi  Hubalowi, Ala  napisała tekst o 16 Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej.

W marcu podano też wyniki VII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim. Miło nam zakomunikować, że  Dominika Englart  zajęła wyróżnienie  w kategorii praca literacka. Uczennica klasy VII B napisała  rozprawkę na temat aktualności słów Marszałka Piłsudskiego „ Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”. Serdecznie gratulujemy!

Naszą szkołę  w ZSEG w Tarnowie reprezentowali także: Wiktor Pis oraz Michał Kozdroń (test wiedzy); Amelia Kuruc i Sandra Przydział (recytacja), Julia Karczmarczyk ( prezentacja multimedialna) oraz Nadia Tomasiewicz (praca literacka).

Wszystkim uczestnikom składamy wyrazy uznania za zaangażowanie, pracowitość  oraz poświęcenie swojego  czasu  na przygotowanie się do poszczególnych konkurencji.