PROGRAMUJ RYSUJĄC

Scratch to edukacyjny język obiektowy, stworzony do nauki programowania dla najmłodszych. Pozwala na tworzenie interaktywnych historii, animacji, muzyki oraz gier. Programowanie odbywa się za pomocą ,,puzzli”, które można łączyć i układać w wybranej przez siebie kolejności. W ten sposób tworzony jest kod przypisany określonemu obiektowi, który za jego pomocą wykonuje określone czynności. Uczniowie chętnie uczęszczali na dodatkowe zajęcia z informatyki, gdzie uczyli się programowania blokowego w programie SCRATCH. Działalność Koła informatycznego skierowana była do młodzieży zainteresowanej rozwijaniem swoich umiejętności informatycznych. Chcący poszerzyć swoja wiedzę uczniowe klas III- VI uczęszczali na zajęcia ROBOTYKI. Natomiast w roku szkolnym 2020/2021 w zajęciach Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI) uczestniczyli uczniowie klas VII-VIII. Spotkania koła odbywały się regularnie co tydzień w pracowni komputerowej lub zdalnie na platfomie TEAMS i DISCORD.