Program - TWOJE DANE-TWOJA SPRAWA

W roku szkolnym 2020/2021 przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. Działania edukacyjne i podnoszenie świadomości społecznej są bardzo ważną częścią działalności Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) kładzie szczególny nacisk na ochronę prywatności i danych osobowych dzieci we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Wsparciem dla tego zadania jest realizowany na terenie całego kraju powyższy program. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.uodo.gov.pl/tdts.

W zakładce DLA RODZICÓW umieszczane będą informacje oraz porady jak bezpiecznie chronić swoje dane, tym bardziej iż obecna sytuacja wymaga od nas używania różnych urządzeń, platform do nauki zdalnej i szukania informacji w Internecie.