Spotkanie z technikiem kryminalistyki

Czym jest traseologia? Czy to prawda, że przestępca wraca na miejsce zbrodni? I ile wspólnego mają popularne  seriale o służbach mundurowych  z prawdziwą pracą  policji? Na te oraz inne pytania odpowiedział w trakcie zajęć on line z wiedzy o społeczeństwie specjalny gość- aspirant  sztabowy Pan Piotr Mitera.

Pan Piotr jest mieszkańcem Ilkowic, tatą jednego z naszych uczniów. Na co dzień pracuje jako technik kryminalistyki w tarnowskiej policji. Do jego zadań należy zebranie i zabezpieczenie jak największej liczby śladów na miejscu przestępstwa, rozpoznanie ich i właściwa interpretacja. Podstawowym narzędziem pracy Pana Mitery  jest aparat fotograficzny oraz tajemnicza walizka, o zawartości której obiecał nam opowiedzieć przy okazji kolejnego spotkania

W trakcie lekcji  nasz Gość mówił nie tylko o technikach śledczych. Opowiedział przede wszystkim o codziennej pracy policjanta, odpowiednim przygotowaniu do  zawodu,  pozytywnych stronach tej profesji oraz tych niebezpiecznych .
Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Miterze za to, że znalazł czas dla ósmoklasistów i zechciał podzielić się swoją bogatą wiedzą oraz  doświadczeniem zawodowym. Mamy nadzieję, że to nie było nasze jedyne spotkanie.