PROGRAMUJ RYSUJĄC

Uczniowie klas I-III uczą się na zajęciach dodatkowych z informatyki programowania obrazowego przy pomocy ozobotów.

Ozoboty to małe, ale bardzo inteligentne roboty do nauki programowania, które zabierają dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub tablecie) dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Kolejnym krokiem będzie internetowy edytor wizualny OzoBlockly, który oferuje programowanie od nowicjusza do mistrza. Dzieci tworzą swoje pierwsze programy, które następnie realizuje ozobot, jest to wielką zmianą w sposobie „bawienia się” z robotami. OzoBlockly.pl bazuje na języku programowania blockly, który podobnie jak Scratch jest językiem wizualnym (blokowym). W poznawaniu zagadnień związanych z kodowaniem pomagają nam zasoby Internetu, które w prosty sposób pokazują nam jak działają np. pętle.

005.jpg (183 KB)

012.jpg (213 KB)