Odblaskowa szkoła

X edycja Małopolskiego Konkursu dla Szkół podstawowych pn. „Odblaskowa Szkoła”

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie z Małopolską Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Małopolski Kurator Oświaty są organizatorami X edycji Małopolskiego Konkursu dla szkół podstawowych pn. „Odblaskowa Szkoła”. Nasza szkoła jak co roku zgłosiła swój udział, bo bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najwazniejsze.

Idea i założenia akcji są podobne jak w latach ubiegłych. Szkoły podstawowe dbając o bezpieczeństwo uczniów wyposażają je w elementy odblaskowe, pilnując żeby z nich korzystali w codziennej drodze do i ze szkoły, dbają także o prawidłowe oznakowanie rejonów szkół, ponadto organizują akcje edukacyjne promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym angażując w takie działania także rodziców.