10 lat z Patronką Karoliną

10.06.2019 – 10 lat z KAROLINĄ.
W tym dniu nasza placówka obchodziła 10 rocznicę nadania imienia  szkole błogosławionej Karoliny. Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele św. Sebastiana. Po ceremonii kościelnej uczniowie i zgromadzeni goście w eskorcie policji i straży bezpiecznie przeszli do budynku szkoły, gdzie odbył się okolicznościowy program artystyczny wykonany przez dzieci,  związana z historią Karoliny – naszej patronki.

– Dzisiejszy dzień głęboko zapadnie w naszą pamięć i serca. Uroczystość 10. rocznicy nadania imienia szkole jest dla wszystkich wielkim przeżyciem i wielkim świętem – mówił podczas oficjalnej części obchodów Kazimierz Piotrowski, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Błogosławionej Karoliny w Ilkowicach.. – Szkoła nie miała patrona. W związku z tym, odczuwaliśmy brak pewnych elementów, związanych z kształtowaniem wizerunku i tradycji szkoły. Poprzez nadanie imienia szkoła uzyskuje indywidualną tożsamość, wyróżniającą ją spośród innych szkół. (…).Dyrektor szkoły Kazimierz Piotrowski podziękował za pomoc i opiekę wszystkim, którzy cały czas wspierają szkołę i cieszą się z jej sukcesów.