Ilkowickie Wesele w Żabnie

W wyjątkowym dla Polski, jubileuszowym  roku 2018, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły podjęli szereg działań dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Amatorski  teatr „ RAZEM”, którego obsadę stanowi wspaniały zespół rodziców, nauczycieli i uczniów z tej okazji przygotował spektakl „ W Bronowickiej izbie” oparty na dramacie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

18 listopada  w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbyła się premiera tego widowiska. Wyreżyserowały go panie: Ewa Saładyga i Maria Merchut – Szwalec, która również opracowała scenariusz. Nad scenografią i kostiumami czuwała p. Barbara Piotrowska. Mistrzowska gra aktorów, barwne stroje i żywiołowe tańce ludowe sprawiły, że licznie zebrana publiczność  zakończyła spotkanie owacjami na stojąco.

Pokaz premierowy poprzedził koncert pieśni i tańca „ Mały Patriota” w wykonaniu przedszkolaków i uczniów przygotowanych przez panie : Karolinę Piętę i Barbarę Piotrowską.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top