Klasy III na Zielonej Szkole w Zakopanem

W dniach 21-25 maja byliśmy na Zielonej Szkole w Zakopanem. W ciągu pięciu dni zrobiliśmy dokładnie 74 582 kroki na tatrzańskich szlakach. W poniedziałek po przyjeździe zjedliśmy przepyszny obiad i wyruszyliśmy pieszo na Gubałówkę. Dzięki sprzyjającej pogodzie zobaczyliśmy wspaniałą panoramę Tatr. We wtorek pani przewodnik poprowadziła nas Doliną Kościeliską. Podczas długiego spaceru dowiedzieliśmy się jakie rośliny i zwierzęta możemy spotkać w Tatrach i co to jest kira. Wieczorem mieliśmy grilla i spotkanie z góralem, który zaprezentował nam góralskie stroje, opowiedział nam o tradycjach i życiu na Podhalu, a także pokazał nam jak robi się oscypki. W środę pojechaliśmy do Zakopanego. Byliśmy w kościołku i na cmentarzu na Pęksowym Brzyzku. Chętni wyjechali wyciągiem krzesełkowym na skocznię narciarską, zobaczyli stanowisko sędziów i belkę startową dla skoczków narciarskich. Po obiedzie pojechaliśmy do Chochołowa. Zobaczyliśmy zabytkową zabudowę tej miejscowości. W czwartek wraz z panem przewodnikiem udaliśmy się na Sarnią Skałę. Byliśmy z siebie dumni. Pan przewodnik i nauczyciele również. Podziwialiśmy okolicę z wysokości 1377 m.n.p.m. Wieczorem mieliśmy spotkanie z przewodnikiem, który powiedział nam o tym, jak powstały góry, zaprezentował filmy o zwierzętach i przekazał cenne informacje na temat bezpieczeństwa podczas górskich wędrówek i spotkania ze zwierzętami. W piątek pojechaliśmy do Sanktuarium na Krzeptówkach oraz zwiedziliśmy Zamek w Niedzicy. Wieczorem pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top