Polska – to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska – Ojczyzna…
Kraina, która się w sercu zaczyna.
                        R. Przymus, Polska

9 listopada społeczność naszej szkoły uczciła 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dokładnie o godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele zebrani na sali gimnastycznej, odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, tym samym włączając się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.  Następnie został zaprezentowany montaż słowno-muzyczny. Podczas akademii nie zabrakło wzruszających wierszy recytowanych przez uczniów, a także utworów muzycznych o charakterze patriotycznym. Akademia miała na celu podkreślenie, jak ważna jest pamięć o historii naszego kraju.

Dodatkowym elementem mającym na celu zwrócenie uwagi na historyczny charakter ubiegłego tygodnia, były najważniejsze daty historyczne, które pojawiły się na ścianach korytarzy szkolnych.