Wycieczka do Krakowa – kl. II, III

Dnia 4.10.18r. klasy II i III udały się z wycieczką do Krakowa. Uczniowie zwiedzili Park Edukacji Globalnej „Wioski Świata”, gdzie wokół wielkoformatowej mapy świata powstały zabudowania charakterystyczne dla wszystkich kontynentów – tradycyjna afrykańska wioska, papuaski dom na palach, andyjska chata, oryginalna mongolska jurta, indiańskie tipi, południowoamerykański slums, a także nietopniejące igloo. W domkach podziwiać można oryginalne stroje, instrumenty oraz przedmioty codziennego użytku przywiezione z różnych części świata.

W igloo odbyły się warsztaty dotyczące życia w Arktyce, ukazujące klimat, przyrodę oraz obyczaje jej niezwykłych mieszkańców. Aktywizujące ćwiczenia dały możliwość poznania zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej strony życia Innuitów.

Kolejnym punktem programu wycieczki był spacer po Wawelu.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top